Global Performans Değerlendirme Trendlerini Successfactors ile Yakalayın

Performans, TDK da yer alan en basit tanımıyla “kişinin yapabileceği en iyi derecedir.
Aynı okuldan mezun, aynı eğitimi almış, aynı pozisyonda işe başlamış kişilerin çalışma yaşamındaki başarılarının farklı olması performanslarına bağlıdır.Performansın yönetilmesi günümüzde her kurumun üzerinde durması gereken bir konu haline geldi. Geleneksel düzende, performansın tek taraflı yönetilmeye çalışılması, çoğu zaman yanlı bir algı uyandırıyor ve var olan performansı da negatif etkiliyor. İncelemenin iki taraflı yapılmaması ayrıca aşağıdaki gibi sorunlar da yaratıyor:
Kişilerin tek taraflı değerlendirilmesi ve bu değerlendirmeyle ilgili bir geribildirim yapılması durumunda, en iyi senaryoda toplantı, kişinin kafa sallayıp gülümseyerek sürenin bitmesini dilemesiyle geçer.
Objektif olmadığına inanılan görüşler, çalışan tarafında şirkete ve yönetime karşı güvensizlik doğurur.
Çalışanın kişisel performansa odaklanıp, takım hedeflerinden kopmasına, dolayısıyla şirketlerin hedeflerine zarar vermesine neden olabilir.
Performans yönetiminin etkin şekilde yapılamaması ile ilgili yukarıdaki örnekler rahatlıkla çoğaltılabilir. Bu ve benzeri problemleri yaşamamak için Successfactors çözümlerinin yararlarını özetlemek istiyoruz.Öncelikle belirtmek isteriz ki Successfactors tüm modülleri ile uçtan uca entegre bir insan kaynakları yazılımı ve insan kaynakları süreç takipçisidir. Müşterilerinden, partnerlerinden ve inovasyon ekibinden beslenerek yılda 4 defa gerçekleştirdiği süreç ve yazılım güncellemeleriyle tüm dünyada müşterilerine hizmet vermektedir. 7/24, internetin olduğu her yerden ve hatta mobil cihazlardan kullanıcılarının sisteme erişebildiği günümüz teknolojisine uyumlu Successfactors, şirketlerin dijital dönüşüm yolculuğundaki olmazsa olmaz çözümlerden birisidir.Successfactors Performans Modülü ile şirketinizde kurmak istediğiniz performans yönetimi akışınızı kendi dinamiklerinize özel tasarlayabilir, tek bir akışa bağlı kalmayıp birden fazla süreci şirketinizde yönetebilirsiniz. Bireysel hedeflerinizin dışında, şirket hedeflerinizi de sistem üzerinden esnek bir akış ile yürütebilirsiniz.

Successfactors ile şirketinize uygun yol akışları oluşturabilirsiniz.

Successfactors içerisinde yer alan Hedef kütüphanesine dilerseniz kendi hedef kütüphanenizi de ekleyerek, içerik ekleme aşamasında kelime ile arama yaparak SMART Hedef kontrol adımlarını takip edebilirsiniz. Gerçekleştirme haritaları ile bir hedefin bağlı olduğu tüm kişileri tek ekranda görüntüleyip, hedef gerçekleştirme durumlarını renklendirilmiş şekilde görüntüleyebilir ve sistem üzerinden kişilere erişim sağlayabilirsiniz.

Hedef ve Yetkinlik Değerlendirmelerini, çalışan ve yönetici olarak ayrı ayrı değerlendirebilir, notlar yazabilir, kişiler arasında karşılaştırmalı tabloları görüntüleyebilirsiniz.Dilediğiniz kadar kalibrasyon oturumu yaratabilir, şirket standartlarınızda performans gözden geçirmelerinizi yapabilirsiniz.

Successfactors Performans modülünde günümüz trendlerine uygun olarak yeni geliştirilen “Sürekli Performans Yönetimi” ile hedefleriniz ya da etkinliklerinizle ilgili notları bilgisayarlarınızdan veya mobil uygulamanızdan an an sisteme girebilir, bunları hedeflerinizle ilişkilendirebilirsiniz.

Successfactors hedef ve performans demo videolarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir