SAP Destek Hizmetleri

SAP, her şirket ve organizasyon için stratejik ve operasyonel önem arzeden bir sistemdir ve bu kadar kompleks bir sistemi sorunsuz ve stabil çalıştırmak ancak tecrübeli bir danışman ekiple mümkün olmaktadır. Bu noktada, tecrübeli bir danışman ekibin kurum içerisinde görevlendirilmesi yüksek maliyetlere ve risklere sebep olmaktadır. SAP danışmanlarına olan talebin fazla olması, karşımıza yüksek turnover oranlarını ve kurumiçi bilginin kaybolmasını ortaya çıkarmaktadır.
Detaysoft, SAP çözümlerini uyguladığınız iş süreçlerinizde, deneyim ve bilgi birikimi çerçevesinde ihtiyaç duyduğunuz SAP danışmanlık destek hizmetini sağlamakta ve maliyetlerinizi düşürmektedir; ayrıca sunduğu SAP destek hizmet modelleriyle kurum içi kaynaklarınızı optimize etmektedir. Size kritik önem taşıyan konulara odaklanmanıza olanak tanır.

Destek modelleri
1- Uygulama Destek Hizmeti
a. 7/24 SLA Destek, sisteminizin 7 gün 24 saat çalışabilmesi için belirli servis kademelerine(Çok Yüksek, Yüksek, Orta, Düşük) ve sürelere göre teknik ve modül destek hizmeti verilmektedir.
b. Çağrı Bazlı Destek, yönlendirdiğiniz talepler için teknik ve modül destek hizmeti sunulmaktadır.
c. Aylık Sabit Destek, aylık sabit bir süre ile daha uygun maliyetlerle teknik ve modül destek hizmeti sunulmaktadır.
d. Yıllık Sabit Destek, yıllık sabit bir süre ile daha uygun maliyetlerle teknik ve modül destek hizmeti sunulmaktadır.

2- Dışkaynak Kullanımı(Outsourcing)
Teknik ve modül danışmanlarımız haftanın 5 günü müşterilerimizin lokasyonunda destek hizmetini sunmaktadır.

3- Teknoloji Danışmanlığı Hizmeti
Kendi kadrosunda SAP teknik danışmanı bulundurmayan müşterilerimize teknoloji danışmanlığı konusunda destek hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet kapsamında, sistemleriniz sürekli kontrol edilir, haftalık olarak raporlar(Günlük Yedeklerin Kontrolü, Disk Alanlarının Kontrolü, Performans İncelemesi, Dump Analizi vb.) hazırlanarak sizlerle paylaşılır.Detaysoft, destek sürecini sabit deneyimli destek ekibiyle yürütmektedir. Web ve mobilden giriş yapılabilen talep sistemiyle, hızlı ve verimli servis yönetimi ve müşteriye özel çözüm veritabanı oluşturmaktadır. Detaysoft, Global Partner olmanın verdiği güçle SAP’nin uçtan uca bütün çözümlerine destek vermekte, üyesi olduğu United VARs organizasyonuyla yurtdışı firmalarınızda ihtiyaç duyulan lokalizasyon destek hizmetlerini o ülkedeki uzman danışman ağıyla yürütmektedir.

Yazar: Ahmet Güzel

Destek Hizmet Direktörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir