SAP Leonardo ve Dijital Çağ

Günümüzde iş dünyasının, sürekli olarak gelişen teknolojiyi yakalaması gerekiyor. Şirketlerin üst düzey rekabet koşullarına ayak uydurması ve geride kalmaması, değişen iş modelleriyle uyumuna bağlı. Operasyonel süreçlerde 50 yıllık birikime sahip SAP, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm çözümlerini farklı bir boyuta taşıyor.

Dünya büyük bir hızla değişirken, şirketler de hedefleri doğrultusunda dijital çağa ayak uydurmaya çalışıyor. Dönüşümü göz ardı ederek geleneksel yöntemlerden vazgeçmeyen şirketler ise günden güne gücünü kaybediyor. Çeşitli nedenlerle dijital dönüşümden kaçınan şirketler için Detaysoft’un sektörel danışmanlık deneyimi, örnek uygulamaları ve başarı hikayeleri, akıllardaki soru işaretlerini çözerek kurumlara rehberlik ediyor.

Tecrübesiyle dijital devrime öncülük eden SAP’nin sunduğu yeni nesil teknoloji olan SAP Leonardo, IoT (Nesnelerin İnterneti), Machine Learning (Makine Öğrenmesi), Predictive Analytics (Tahmine Dayalı Analiz), Big Data (Büyük Veri), Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme), Blockchain (Blok Zinciri) ve Data Intelligence (Veri Zekası) gibi başlıkları içinde barındıran bir inovasyon platformu . Üstelik tüm bu çözümler SAP Cloud Platform üzerinde kolay erişilebilir olarak sunuyor.

Bu platformun en çok dikkat çeken başlığı IoT. Kurumlar, IoT sayesinde iş süreçlerini, bu süreçlere dahil olan çalışanları ve cihazları tek bir platform üzerinde birleştiriyor. Böylece düşük maliyet, yüksek verimlilik ve operasyonel mükemmelliği yakalayarak rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. IoT, M2M (Makineler arası haberleşme) ve sınırsız verinin daha az maliyetle toplanmasını sağlayan Big Data ile verilerin işlenmesi ve çıkan sonuca göre karar alınması sağlanıyor.

Dijital Dönüşüm Neden Gerekli?

Çünkü giderek yaygınlaşan bu cihaz ağının sonucunda, 2020 yılında sisteme bağlı 21 milyar cihaz olacağı tahmin ediliyor. B2B tarafından gerçekleştirilen satın alma kararlarında sosyal medyadan etkilenenlerin oranının %75’e çıkması bekleniyor. Bulut veri trafiğinde ise 3,7 kat artış öngörülüyor. Kurumlar için bu dönüşümde yer almak kaçınılmaz!

“Gartner Symposium / ITxpo 2015”; “IDC Social Buying Whitepaper 2014”; Cisco® Global Cloud Index (2015-2020)

SAP Leonardo, üretim-imalat ilişkili projelerden filo yönetimine, soğuk zincir yönetiminden alışveriş otomatlarının tedarik ve satış süreçlerinin yönetimine kadar her sektör ve her süreç için iş modeli geliştiren, sadeleştiren ve iyileştiren çok yönlü bir sistem. IoT’yi destekleyen pek çok uygulamasıyla IoT ürünlerine kolayca entegre edilebiliyor. Her sektörün ihtiyaçlarını karşılayan ve yazılım geliştirmeye uygun teknolojik altyapısıyla kurumların iş modellerine değer katıyor.

Detaysoft olarak, 1999 yılından bu yana sunduğumuz uçtan uca hizmetlerle müşterilerimizin yeni çağa ayak uydurmasını kolaylaştıracak çözümler sunuyoruz. Değişen trend ve ihtiyaçlar doğrultusunda, SAP Leonardo’nun geniş ürün yelpazesini müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Yazar: Can Nalbantoğlu

Presales Danışmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir