SAP SuccessFactors güncellemelerini takip ediyor musunuz?

SAP SuccessFactors sistemine yılda 4 defa olmak üzere çok sayıda yenilik geliyor. Bu yenilikler, sadece sistemsel özelliklerle sınırlı kalmıyor, pek çok alanda da etkili oluyor.

Yakın dönemde sisteme eklenen özelliklerden bazıları şöyle:

“Sürekli Performans”, performans sistemine yepyeni bir bakış açısı kazandırdı. Yılda 1 ya da 2 defa performans görüşmesi yapmamızı sağlayan sistem, “Performansı Artırıcı Tutum Sergileme” konusunda da itici güç olarak niteleyebileceğimiz bir yapıyı hayatımıza getirdi. Bu özelliği kullanıp kullanmamak, tamamen kullanıcıların kararına bağlı.

Sisteme kazandırılan özelliklerden biri, iş hayatında yükselen trendlerin başında gelen mentorluk yapısının yönetilmesi için kılavuz sunuyor. Yalnız insan kaynakları (İK) çalışanları değil, mentor ve mentiler de bu özellikten yararlanıyor.

KVKK Uyumu olarak nitelendirebileceğimiz sistemdeki “silme”, “maskeleme” ve “loglama raporları” gibi özellikler ise hem şirketin asıl ve aday çalışanlarının bilgilerini koruma konusunda hem yöntem sunuyor, hem de farklı bir programa ihtiyaç duymadan KVKK ile ilgili kuralları sistemde yapılandırmamızı sağlıyor.

2019’la birlikte sisteme hangi güncel özelliklerin geldiğini merak edenler için de birkaç noktaya değinelim istedik.

SAP SuccessFactors’ın ekranları değişti. Kullanıcı dostu olarak öne çıkan yeni ekranlar, gelişen dijital dünya standartlarına daha da uyumlu hale geldi (Aşağıdaki örnek ekran, SAP SuccessFactors Hedef ve Performans Modülü’nden alınmıştır).

Her yeni güncellemede olduğu gibi 2019’da da mobile yönelik pek çok yenilik görüyoruz. Sistem, pek çok süreci mobilden yönetmek üzere adım atmaya devam ediyor (Aşağıdaki ekran, SAP SuccessFactors ücretlendirme modülünden alınmıştır).

Yeni güncellemeler, dünya çapında devreye alınanlar olabildiği gibi, ülke özelinde de olabiliyor. Örneğin SAP SuccessFactors Özlük Merkezi modülünde bu duruma örnek yenilikler bulabiliriz.

SAP SuccessFactors’un “Sunular” özelliği de yenilendi. Daha önce de sistem üzerinden sunum hazırlayıp kurum içinde paylaşabiliyorduk. Ancak yeni güncellemeyle birlikte bazı kişilere düzenleme yetkisi de verebiliyoruz.

Bu yazıda anlattıklarımız, sistemde yapılan güncellemelerin yalnızca bir kısmını oluşturuyor. Her 3 ayda bir sisteme irili ufaklı yüzlerce güncelleme geldiğini düşünürsek, Detaysoft danışmanlığında sürekli olarak yaşayan ve gelişen bir İK sistemine SAP SuccessFactors ile sahip olabilirsiniz.

SAP SuccessFactors ve sistem güncellemeleriyle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir